MESLEĞİNİZ KİŞİLİĞİNİZLE UYUMLU OLSUN “MESLEĞİNİZİ SEVİN”

       19 Aralık 2015 Tarihinde  Bursa Akademik Odalar Birliği Kampusunde Yapılan Meslekler  Tanıtımına Katıldık.

              VERDETA olarak ,Uludağ Üniversitesi  Öğretim üyelerinden Prof Dr Halis Ertürk ile  birlikte  Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetçilik konusunda  tanıtım ve açıklamalarda bulunduk.

               Katılımcılarının  büyük çoğunluğunu oluşturan Üniversite ve Lise  son sınıf  öğrencilerine Yeminli Mali Müşavirlik  ve Bağımsız Denetçi Mesleğinin tanıtımını yaptık.     

              Mesleğin kariyer mesleği olmasının yanında seçimi yapacak kurum ve kuruluşların sınavlarına ilişkin bilgiler örgencilere anlatılarak örnekler verildi.

              Meslek seçiminin  hayatlarında başarı ve mutluluklarının ön adımı olduğunu kendilerine hatırlatıldı. Genç örgenci kardeşlerimizin varmak istedikleri noktaya, şu an aldıkları eğitim ve kendilerini geliştirme konusunda yapacakları çalışmalarla varacaklarını unutmamaları gerektiği belirtildi. Mesleğin uygulamacıları tarafından örgencilere ayrıntılı olarak meslek tanıtımı yapılırken, kendilerini iyi tanımaları ve seçimlerinin kişiliklerine uygun ve severek yapabilecekleri  iş alanlarına yönelmeleri gerektiği konusunda  açıklayıcı bilgilendirmelerde bulunduk.