Küreselleşmeye bağlı olarak ülkeler arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler artmaktadır. Bu nedenle, işletmelerin kamuyu bilgilendirmelerinde uluslararası düzeyde geçerli standart ve uygulamaları kullanmaları çok önemli hale gelmektedir.

VERDETA olarak, Uludağ Üniversitesi Öğretim üyelerinden Prof Dr Halis Ertürk ile birlikte Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetçilik konusunda tanıtım ve açıklamalarda bulunduk.

Prof. Dr. Yusuf Ulcay; “Kent dinamiklerinin düşünceleri çok değerli” dedi.

Yaser GÜRSOY , özellikle KDV iadesi takip eden işletmelerin, KDV risk analizi kapsamında dikkat etmesi gereken önemli hususlar olduğuna dikkat çekerken, "Firmaların bu tarz uygulamaları tüm yönleriyle bilmeleri, yapacakları ticarette büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Yaklaşık 450 YMM’nin katıldığı sempozyumun ana konusunu “YMM’lerin TASDİK VE TASDİKDEN DOĞAN SORUMLULUKLAR” Konusu oluşturdu.

Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından “Denetim Okulu” Başladı

Yeminli Mali Müşavirlik (YMM) Kamusal sorumluluk içeren bir meslek olarak İş dünyasında,Ticari ve Kamusal alandaki uygulamalarda mesleki olarak vazgeçilemeyen ve güven veren bir müessese olarak yerini almıştır.

Mesleki Uygulamanın “Meslek “Mensupları için Önemi” Başlıklı Konuşma Metni